Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників



  Преса

Детальніше

31.01.2017

Президією Професійної спілки працівників охорони здоров’я України затверджено Заяву Профспілки щодо реформування галузі.

 

 

 

Заява

Професійної спілки працівників охорони здоров’я України

щодо реформи системи охорони здоров’я України

 

Професійна спілка працівників охорони здоров’я України як представник майже 800-тисячної медичної громади, висловлює своє занепокоєння наростаючою кризою в галузі, яка може призвести до остаточної руйнації системи охорони здоров’я.

Наголошуємо, що за двадцять п’ять років в Україні:

- фінансування галузі здійснюється в середньому на 40-60 відсотків від потреби;

- реформи відзначаються формальністю, безсистемністю і є як для  медичної галузі і її працівників, так і для пацієнтів «експериментом на виживання»;

- змінилося 17 Міністрів охорони здоров’я та 3 виконувачі обов’язків. 

У таких складних, нестабільних умовах діючі заклади охорони здоров’я втратили можливість належним чином, якісно та в повному обсязі надавати медичну допомогу; медичний персонал позбавлено мотивації до праці; для пацієнтів безоплатна медична допомога лише декларація.  

Як наслідок - значне скорочення населення країни, високі показники захворюваності та смертності, порівняно з іншими країнами світу, зростаючий кадровий дефіцит - висококваліфікований медичний персонал змушений шукати роботу за кордоном.

Сьогодні вкрай важливо, щоб процеси реформування відбувалися в правовому полі та в умовах соціального діалогу. Так, 30 листопада 2016 року Кабінет Міністрів України (КМУ) прийняв низку постанов та розпоряджень, що стосуються реформування системи охорони здоров’я в Україні, зокрема, розпоряджень КМУ «Про схвалення Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я України» № 1013-р та «Про схвалення концепції розвитку системи громадського здоров’я в Україні» № 1002-р без погодження зі Спільним представницьким органом  профспілок, що суперечить пункту 1.19 Генеральної Угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2016-2017 роки.

При прийнятті постанови КМУ «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів» від 30 листопада 2016 року № 932 було повністю проігноровано пропозиції Профспілки щодо запровадження пакету запобіжних заходів соціально-економічного захисту працівників охорони здоров’я в умовах запланованих трансформацій. 

Не враховано ризики для бюджетної сфери при підвищенні мінімальної заробітної плати до 3200 грн., які фактично призвели до «зрівнялівки» в оплаті праці технічного та медичного персоналу в закладах охорони здоров’я. 

На жаль, у прийнятих КМУ вищезазначених документах не йде мова про статус медичного працівника. Немає відповідей на питання: як запобігти майбутньому скороченню закладів охорони здоров’я, масовому вивільненню працівників, як реально забезпечити гідні умови, оплату праці та зайнятість медичним працівникам, чи сприятиме вирішенню проблемних питань віднесення максимального обсягу повноважень з управління галуззю на місця, без наявності відповідних матеріально-технічних та фінансових ресурсів і чи не призведе все це в майбутньому до комерціалізації галузі?

Професійна спілка працівників охорони здоров’я України зазначає, що реформувати систему охорони здоров’я України необхідно.

Профспілка за реформи. Але за реформи:

- які проводяться на підставі прийнятих законів відповідно до Конституції України; 

- які в дійсності покликані і призводять до покращення якості та доступності медичної допомоги для пацієнтів;

- в результаті яких істотно покращаться умови та оплата праці медичних працівників, що відповідають рівню складності професійної діяльності та  відповідальності.

Переконані, що реформи мають народжуватися в умовах обговорення та дискусій за участю влади, медичної спільноти та територіальних громад. При цьому необхідно говорити не лише про позитивні гіпотетичні очікування, але і про ризики, які можуть виникнути при проведенні реформ.

Закликаємо владу:

-         дотримуватися Конституції та законів України, не допустивши руйнування системи охорони здоров’я;

-         поважати думку медичної спільноти та Профспілки, конструктивно реагувати на критику реформ;

-         невідкладно призначити  Міністра охорони здоров’я України.

-         до відповідальності при прийнятті рішень з реформування системи охорони здоров’я, пам’ятаючи про принцип Гіппократа: «Не нашкодь!».

 

 



немає новин.

Календар подій

Попередні April - 2024 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
01020304050607
08091011121314
151617182021
22232425262728
2930 

Фотодокументи