Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників  Преса

Детальніше

20.11.2017

Запровадження загальнообов’язкового соціального медичного страхування в Україні

15 листопада 2017 року Комітет з питань охорони здоров’я провів засідання «круглого столу» на тему: «Запровадження загальнообов’язкового соціального медичного страхування в Україні».

 

 

У заході взяли участь народні депутати, представники Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів, Міністерства соціальної політики, інших заінтересованих міністерств і відомств, обласних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, ПАТ «Українська залізниця», Національної академії медичних наук, Ліги страхових організацій, Асоціації приватних медичних закладів, Федерації роботодавців, професійних спілок, дипломатичних представництв іноземних держав, а також фахівці, експерти.

  

 

 

Профспілкову сторону представляли заступник голови Профспілки працівників охорони здоров’я України Ірина Швець, головні спеціалісти апарату Федерації профспілок України Юлія Савченко, Галина Голєусова, Віталій Легков; від Донецької обласної організації Профспілки у роботі "круглого столу" прийняв участь голова - Валерій Іванович Доценко.

 

 

На початку круглого столу народні депутати презентували присутнім свої законопроекти, спрямовані на запровадження обов’язкового медичного страхування в Україні. Їх наразі є три: №4981-2№4981-1 та №4981.

 

 

ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК

 

 До прийняття Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування» необхідно, насамперед, здійснити наступні заходи:

 

  • прийняти нормативні документи щодо визначення гарантованого державою рівня безоплатної медичної допомоги – повний вичерпний перелік гарантованого обсягу медичних послуг та їх вартості, який має забезпечувати та фінансувати держава на 100%;

  • створити систему забезпечення якості медичної допомоги на основі стандартів медичних технологій, атестації медичних працівників, ліцензування і акредитації медичних установ;

  • розробити і затвердити нормативні показники забезпечення населення стаціонарною і амбулаторно-поліклінічною допомогою з урахуванням базового стану здоров'я, що дало б можливість реорганізувати мережу лікувальних закладів;

  • пов'язати фінансові можливості системи охорони здоров’я з обсягами медичної допо­моги, гарантованої частиною 3 статті 49 Конституції України, мати відповідне фінансово-економічне обґрунтування, чітко визначені джерела фінансування гарантованих медичних допомог та етапи впровадження медичного соціального страхування з обов'язковим урахуванням існуючого рівня життя населення.

 Тобто, для ефективного запровадження загальнообов’язкового державного медичного соціального страхування разом з законопроектом про такий вид страхування мають бути підготовлені системні зміни до Основ законодавства України про охорону здоров’я – щодо місця медичного соціального страхування у загальній системі охорони здоров’я, співвідношення державного фінансування медицини із його фінансуванням за рахунок страхових коштів тощо.

 

Детальніше про захід див. на сайті ФПУ за цим посиланням, а також на сайті Комітету ВР України з питань охорони здоров'я тут.

 

Слідкуйте за перебігом подій на нашому сайті!

  

 

 Новини

19.10.18
Донецька обласна організація Профспілки підтримала Всеукраінську акцію Профспілок
19.10.18
Всеукраїнську акцію профспілок проведено
12.10.18
Привітання зі святом Покрови Пресвятої Богородиці та Днем Захисника України
11.10.18
#ПрофесіяГіднаПоваги
усі новини

Календар подій

Попередні January - 2018 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
01020304050607
08
09
1011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Фотодокументи