Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників  Преса

Детальніше

02.10.2019

Вікторія Коваль: виїзні семінари-навчання профактиву цікаві і корисні живим спілкуванням

    Голова профспілки працівників охорони здоров’я України Вікторія Коваль та Заступник Голови Ірина Швець взяли участь у виїзному семінарі-навчанні Івано-Франківського обкому галузевої профспілки для профактиву області. До зустрічі з очільниками медичної профспілки долучилися також представники Рівненської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я.

   Свій виступ Вікторія Коваль присвятила проблемним питанням соціально-економічного та правового захисту працівників в умовах реформування галузі охорони здоров’я. При цьому зазначила, що «важливо разом визначитися, де ми зараз, що спільно робити в умовах, коли люди необґрунтовано позбавлені того, що повинна дати держава». За таких обставин Профспілка може і повинна впливати на рішення можновладців. Сьогодення вимагає як активності організації, так всіх спілчан окремо.

   Голова Профспілки поінформувала про зустріч з новим міністром охорони здоров’я Зоряною Скалецькою і висловила сподівання, про відновлення діалогу між МОЗ і галузевою профспілкою. При цьому наголосила, що реформа охорони здоров’я має носити системний характер. Позитивно, що міністр підтримує ідею розробки Національної програми соціально-економічного захисту медичних працівників. Основними викликами і проблемами на 2019 рік Вікторія Коваль назвала борги з виплати заробітної плати (170 мільйонів гривень) та недофінансування галузі, укладення Галузевої угоди, унормування зарплати, визначення соціальних гарантій і навантаження на працівника. Завдання на 2020 рік стосуються нормативів з оплати праці, капітаційної ставки, сільського коефіцієнта, єдиних тарифів. Відповідні пропозиції Профспілка подала при формуванні Держбюджету. Важливо, щоб ці пропозиції були почуті і враховані.

   При спілкуванні з профактивістами окрема увага була звернута на екстрену допомогу і санепідслужбу. Саме ж спілкування відбувалося з численними запитаннями як глобального характеру, так і щодо проблем конкретних трудових колективів.

   Звіти і вибори в профспілках, робота з молоддю, формування свідомого членства у профспілках, проблемні питання реформування охорони здоров’я, особливо вторинного і третинного рівня – ці та інші питання порушувалися на семінарі.

   Заступник Голови галузевої Профспілки Ірина Швець виступила з презентацією «Особливості фінансування комунальних некомерційних підприємств та формування оплати праці персоналу». Вона зазначила, що повинна бути нормативно-правова база і фінансова підтримка. При цьому наголосила, що йдеться не про ліквідацію, а про перетворення бюджетних лікувальних закладів в КНП. А при перетворенні важливо зберегти соціальні гарантії, не допустити зміни істотних умов праці, не допустити необгрунтованих скорочень. Якраз це і є важливим завданням первинних профспілкових організацій. Галузь потребує також підтримки державних і місцевих органів влади, інших профспілок, адже охорона здоров’я стосується усіх людей.

   «Такі семінари цікаві і корисні, в першу чергу, спілкуванням з лідерами первинних профспілкових організацій, які працюють з членами профспілки і переймаються тими проблемами, які є в трудових колективах. Ніщо не може бути ціннішим за таке живе спілкування. А ще це обмін досвідом. Чим більше інформації, тим більше можливостей для вирішення проблемних питань»,- підкреслила Вікторія Коваль.Новини

17.01.20
Основні соціально-економічні показники Держбюджету на 2020 рік
13.01.20
Профспілки на захисті трудових прав громадян
09.01.20
Засідання президії Профспілки щодо законопроєктів про працю та про діяльність профспілок
08.01.20
Профспілка звернулася до Конституційного Суду України з конституційною скаргою
усі новини

Календар подій

Попередні January - 2020 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 0102030405
06070809101112
13
141516
17
1819
202223242526
2728293031 

Фотодокументи