Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників



  Преса

Детальніше

25.04.2019

Засідання ЦК Профспілки

18 квітня 2019 року, у Києві, відбулося засідання Центрального комітету Професійної спілки працівників охорони здоров'я України під головуванням голови Профспілки - Вікторії Миколаївни Коваль.

 

 У засіданні ЦК Профспілки узяли участь голова Федерації профспілок України - Осовий Григорій Васильович, представники МОЗ України та Мінсоцполітики України. Від Донецької обласної організації Профспілки у засіданні узяли участь Валерій Іванович Доценко - голова обласної організації Профспілки, член ЦК Профспілки та Сергій Павлович Маловичко - заст.голови з правової роботи, член мандатної комісії Профспілки.

 

 

 

 З доповіддю на засіданні виступила голова Профспілки - Вікторія Миколаївна Коваль.

 

 

Під час обґоворення доповіді Голови Профспілки, слово було надано Маловичку С.П., який зауважив на одному з ризиків доступу до суду під час вирішення трудових спорів про поновлення на роботі в аспекті посилення правового захисту спілчан.

Одна з актуальних проблем - оплата судового збору. Так, пунктом 1 частини 1 статті 5 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 (далі також Закон про судовий збір) була встановлена пільга щодо сплати судового збору та від його спдлати до 01.09.2015 звільнялися позивачі за подання позовів про стягнення заробітної плати, поновлення на роботі та за іншими вимогами, що випливають із трудових правовідносин.
Законом України від 22.05.2015 № 484-VIII були внесені зміни, відповідно до яких оновлена редакція вказаної норми Закону про судовий збір у якості пільги залишила звільнення від сплати судового збору позивачів лише за подання позовів про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Таким чином, вказані зміни були прийняті у порушення вимог частини 3 статті 22 Конститції України, відповідно до якої при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 13 Закону України “Про  Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини” від 23.12.1997, Уповноважений має право звертатися до Конституційного Суду України з поданням про відповідність Конституції України законів України та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів
Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, які стосуються прав і свобод людини і громадянина.
24 липня 2018 року, був підписанний Меморандуму про співпрацю між
Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Федерацією профспілок України
. Було запропоновано ФПУ, спільно з Профспілкою, звернутися до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Денісовой Л.Л. за сприянням підвищення рівня доступу до правосуддя працівників у трудових спорах

Якщо зміни до Закону про судовий збір будуть визнані неконституційними, за вимогами частин 1 і 3 статті 152 Конституції України, матеріальна чи моральна шкода, завдана фізичним або юридичним особам актами і діями, що визнані неконституційними, відшкодовується державою у встановленому законом порядку.

 

Після  обговорення усіх питань, ЦК Профспілки ухвалив відповідну постанову.

 

Додатково про захід на сайті ФПУ.

Слідкуйте за перебігом подій на нашому сайті!

 

 



немає новин.

Календар подій

Попередні April - 2019 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
01020304
05
0607
08091011121314
15
16
1718192021
222324
25
26
2728
29
30
 

Фотодокументи